KKK

Kas kogu Augustiunetus on tasuline?

Ei. Suur osa sellest toimub tavapäraselt avatud linnaruumis ja on külastajale tasuta. Võid vabalt nautida kohvikuid ja disainiturgu jõe ääres ja Laial tänaval. Lisaks installatsioone, Uneministeeriumi tegevusi, mõnusat muusikat 360 lava juures ja palju muud. Piletiga pääseb aga kahele vingele kontserdialale: Laoplatsi lava juurde ja Unetute Klubi angaari, kus astuvad kahel päeval üles ridamisi häid ansambleid, artiste ja DJsid. Ajakavas on piletiga kontserdid ja kohad eraldi märgitud. Festivali kaardilt näed, kus need asuvad. Piletiga aladele pääsevad need, kel olemas tõend vaktsineerimise, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse koroonatesti kohta. Seda kontrollitakse käepaela vahetamise käigus ja edaspidi korduvalt sisenemisel uuesti tõendit näitama ei pea.  

Mis on tänavu teistmoodi kui varem?

Kõigepealt asukoht. Oleme alati avastanud Pärnus uusi kohti, mis väärivad esiletõstmist. Alustasime Supeluse tänavast, siis liikusime vanalinna ja Kuninga tänavale, tänavu elavdame aga jõekallast ja südalinna. Teiseks, veidi on ka kontseptsioon uuenenud, et pakkuda oma külastajatele heal tasemel elamust. Sa võid endiselt nautida Augustiunetust täiesti tasuta ja saada osa meeleolust, ent selleks, et kogeda eriti häid muusikaelamusi ja kordumatut Augustiunetuse sünergiat, soovitame soetada päevapileti(d) või festivalipassi. Selle kohta, mida pileti eest saab, loe siit. Kolmandaks, kui me juba jõe ääres oleme, siis oleme loomulikult ka jõe peal. Lisaks jõekoreograafia vaatlemisele saad tutvuda igasuguste võimalustega, mida pärnakad jõeteenustena pakuvad. Esmakordselt ka ajaloohõngulist giidituuri Aja Jõel Pärnu Muuseumi eriprogrammi raames. 

NB! Kuna piletiga pääsed piiratud alale, mis mahutab vaid teatud hulga inimesi, anname ka oma panuse sellesse, et liiga suur hulk inimesi ühele alale ei koonduks. Jah, said õigesti aru – pileteid on vaid piiratud hulk ja neid jagub üksnes kiirematele. 

Mis asi on Augustiunetuse signatuurpokaal ja milleks mul seda vaja on?
Vaata, kuna unetuid on väga palju ja peomeeleolus võib keskkonna pärast muretsemine sootuks meelest minna, oleme loonud win-win süsteemi, tänu millele ei jää pidu pidamata ja loodus säästmata. Sina soetad endale personaalse Augustiunetuse pokaali ning kogu festivali ajal rüüpad jooke üksnes sellest stiilsest anumast. Hiljem saad selle koju kaasa võtta ja seal edasi rüübata. Lisaks sellele saad pokaali kasutades festivalikohvikutest joogid soodsama hinnaga

Muidugi, oma pokaalil pead ise silma peal hoidma ja ise seda pesema, aga selleks on festivalialal vastavad kohad täiesti olemas. Aga mõtle, kui palju vähem me sel moel prügi ja plastijäätmeid tekitame! Maailmameri rõõmustab!

NB! Piletiostuga saad pokaali automaatselt kaasa, ent seda on võimalik soetada ka kohapeal. Ja palun, ära jaga oma pokaali sõbra või tuttavaga. Tead ju küll miks! 

 
Kui ma tahan külastada Augustiunetust koos lastega, siis kas neile on ka mingi eraldi programm?

Lapsed on Augustiunetusele alati oodatud! Näiteks pühapäeval, 15. augustil, saab kogu pere ja suguseltsiga jõe ääres piknikku pidada ja sealsamas toimub ka traditsiooniline laste kributurg. Aga ka reedel ja laupäeval jagub pere pisematele vaatamis- ja kogemisrõõmu – kohvikud ja disainiturg, erinevad esinejad, jõelavastus jne. Tegevusi pakub ka Pärnu Muuseum, kes on Augustiunetuse ajaks eriprogrammi loonud. 
 

Pärnu muuseumi ala? Mida see endast kujutab?

Augustiunetus teeb tänavu tihedat koostööd Pärnu Muuseumiga, kes on festivali ajaks välja töötanud lausa eraldi programmi. Sellega saad tutvuda siin.

 

Augustiunetusele ei tulda küll magama, aga kui ma ikkagi tahan pisut tukastada, siis kus ma seda Pärnus teha saan?

Tõsi, magamine ON nõrkadele. Aga kui sa teisiti ei saa, siis vaata, ehk õnnestub leida mõni koikukoht veel siit.