Muusika

Augustiunetuse muusika on mitmekülgselt ainulaadne nagu festival isegi. Funk seguneb rokiga, luulekunst hiphopiga, tehno folgiga. Kindel on see, et programm pakub elamusi nii neile, kes ootavad tuntud ja armastatud artiste kui ka neile, kes otsivad midagi uut ja põnevat, mida leiab ainult Augustiunetusel. Tänavu oleme tummise muusikaprogrammi nautimiseks loonud esmakordselt Pärnu jõe äärde kaks uut põnevat kontserdikohta: Laoplatsi lava vana REVi segutorni juures ja Unetute Klubi angaaris. Vaata kaardilt, kus need asuvad. Head muusikat kuuleb ka Laial tänaval 360 laval ning mujalgi. 

NB! Laoplatsi kontserdiala ja Unetute Klubi on piiratud alad, mille sissepääs on festivali pileti või passiga. Ikka selleks, et saaksime pakkuda head muusikaelamust meeldejäävalt ja turvaliselt. Sinna tulles võta kaasa kehtiv tõend vaktsineerituse, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse koroonatesti tulemuse kohta. 

#augustiunetus2021

OOPUS

OOPUS

OOPUS – see on tulevikufolk, milles kohtuvad torupill, sündid ja valgusshow. Omavahel miksitakse kokku eesti pärimusmuusika ja analoogsüntesaatorid ning silmipimestavad valgusinstallatsioonid pannakse muusikaga ühes rütmis tuksuma. OOPUS on nagu Chemical Brothersi moodi acid techno koos metsiku torupillimänguga ümber strobona sähviva püramiidi. 

Väsimatud piletiga unetud saavad näha esmakordselt esitlusele tulevat 90-minutilist kontsert-lavastust RIITUS, mis on justkui sissejuhatus bändi uuele peatselt ilmuvale albumile.

OOPUS on Mari Meentalo (laul, eesti torupill, flööt, hulusi, viled, parmupill, luuper), Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid, live helindamine), Aleksander Sprohgis (valgus, visuaalid, installatsioonid) ja Kerttu Kruusla (foto, illustratsioonid).
www.oopus.ee

R / 23:00 / Laoplats

GRAM-OF-FUN

GRAM-OF-FUN

Gram-Of-Fun on kooslus eksperimenteerimisest ja lõbutsemisest, keda žanriraamidesse pole mõtet suruda. Neist õhkub säärast vabameelsust, mida kohtab ehk lääne-euroopalikes kultuuripesades. Gram-Of-Funviib kuulaja õhtul tantsima ja pakub ka hommikul hilist hommikusööki. Sukeldudes nende loomingusse ei saa kuulaja kindel olla, kuhu ta lõpuks välja jõuab, ent säärane katsetamine ongi koosluse salanüanss. 2021.aastal osales bänd Eesti Laulu konkursil looga „Lost In A Dance“, mis muutus kiirelt fännide ja raadiote lemmiklauluks. 

 

Gram-Of-Fun on Kristel Aaslaid, Muudu, DJ PhilGood, JaanJaago, Kostja Tsõbulevski ja Raul Ojamaa.

R / 22:00 / Laoplats

Meri / Bert On Beats

Meri / Bert On Beats

Meri ja Bert On Beats on Eesti artistid, kes on teada kõikidele siinsetele elektroonilise muusika austajatele. Nende varasemat muusikat on välja andnud näiteks Defected, Mad Decent, Ovum ja Toolroom Records. Meri ja Bert On Beats andsid välja esimese ühise singli, mis ilmus Piraat plaadifirma alt. Piraadi neljas reliis annab kuulajatele aimu, et oodata on suuri asju. “Out Of My Life” on hea enesetunde reivilik hümn, kus on olemas kõik elemendid, alates legendaarsetest klaverimeloodiatest kuni rütmikombinatsioonideni välja, et saada suviseks hitiks tantsupõrandatel nii kodus kui loodetavasti ka peatselt avatavates klubides.

R / 01:00 / Unetute Klubi /angaar

EiK

EiK

EiK on Eesti muusik ja luuletaja, kes seob oma loomingus emakeelsed tekstid ning alternatiivse hiphopi. Püüdes pidevalt elu lihtsustatud lühivormidesse jäädvustada, triivib EiK üha kaugemale räppmuusika seatud piiridest ning tikib oma loomingusse mõjutusi nii indiest, filmikunstist kui viimaste sajandite sürrealistidest.

Esimesed salmid kirjutas ta umbes 6-aastasena ning 2014. aastal alanud muusikukarjääri jooksul on autor andnud välja 5 plaati, teinud koostööd erinevate kodumaiste artistidega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Stig Rästa, Maris Pihlap, Sammalhabe ja Arop, esinenud nimekatel festivalidel ning soojendanud Rejjie Snow’d ja Frankie Animali. 2018 lõi EiK käed plaadifirmaga TIKS rekords, viimase alt ilmus kevadel ka EiKi paremaid palasid ning produtsent Luurel Varga taustu põimiv kogumikvinüül “TIKS 097”.

Kuula siit: Soundcloud, Found

R / 21:00 / Laoplats

DND

DND

DND on Tartu rockbänd, kes on koos tegutsenud juba pea 20 aastat ja siinsele publikule ilmselt pikemat tutvustamist ei vaja. Bändi viimane album „Kesköine“ ” ilmus 2020 sügisel ja on ansambli kolmas eestikeelne plaat. Värske albumi näol on tegemist bändiliikmete endi arvates nende kõige tugevama materjaliga seni. Seda nii lugude kvaliteedilt kui ka helipildilt. Vaatamata sellele, et k6ik esitluskontserdid covidi t6ttu ära jäid on viimane album müünud paremini kui ükski nende varasem album seni. Käbliku Beer Camp festival on bändile üle pika aja esimene avalik ülesastumine ja seda hetke on oodanud väga pikalt nii bänd ise kui ka nende ustavad fännid. Esmakordselt tulevad esitlusele ka lood viimaselt plaadilt. On, mida oodata!

L / 22:00 / Laoplats

The Boondocks

The Boondocks

The Boondocks on 2012. aastal Pärnus asutatud indie-rock bänd, kelle kollektsiooni kuulub 3 täispikka albumit (“USB” – 2014, “Thriller” – 2016, “How to Build A Love Bomb” – 2018). Inspireeritud briti kitarripopist, post-punkist ja varajasest R’n’B-st on ansambli muusikat kirjeldatud mitmekihilise ja nüansirikkana. Lisaks on bänd silma paistnud neile omanäolise positiivse helikeele ning sügava lüürika sidumisega. Flirtides vanakooli rock’n’rolliga kogu selles mitmekesisuses ja rikkuses on The Boondocks pälvinud tähelepanu nii kuulajatelt kui kriitikutelt. 2017. aastal hinnati bänd Tallinn Music Week-il publiku lemmik artistiks ja 2016. aastal pälvis ansambel Raadio 2 Aastahiti galal Aasta Uue Tulija tiitli ning 2018. aastal albumiga “How To Build A Love Bomb” Aasta Albumi.

L / 21:00 / Laoplats

Funk Embassy ft. Steps To Synapse DJ-jam

Funk Embassy ft. Steps To Synapse DJ-jam

Funk Embassy saadiku Henrik Ehte DJ-set, millele improviseerivad Steps To Synapse liikmed pillide ja lauluga.

L / 00:30 / Unetute Klubi /angaar

Meistermauri

Meistermauri

Meistermauri on muhe Pärnu põlisasukas, räppar ja instrumentalist, kelle looming on kontrastne sulam orgaanilistest avatud kõlaga taustadest ja igapäevaelu kummalisust kirjeldavatest tekstidest.

R / 20:15 / Laoplats

Multifunk

Multifunk

Multifunk on Pärnust pärit meestest koosnev kollektiiv, mis tegutseb kolmandat aastat. Mängitakse funky jazzi klassikasse kuuluvat instrumentaalmuusikat, sekka ka bluusi ja ühtteist muudki. 

Kuula ja vaata neid Youtube’ist.

L / 20:00 / Laoplats

Eduardovits

Eduardovits

Hedy Tammeleht e. Eduardovits on üks kolmandik tüdrukute DJ-triost Pussy Power, kes ka heal meelel iseseisvalt oma muusikamaitsel teisi võluda laseb. Vanakool, elektroonika, chill ja dnb saavad kokku ja tuletavad end meelde. Eduardovitsi on saanud teiste hulgas saanud kuulda nii Mona Hoovisaundidel, Silueti moepoe suvistel modelliüritustel kui ka kultuuriklubi Templi seinte vahel.

L / 18:30 / 360 lava /tasuta ala

POSÕ

POSÕ

POSÕ üllatab värskuse, nooruslikkuse ja elujõulisusega. Oma vähese tegutsemisaja jooksul on ansambel võitnud nii kooli- kui ka tudengibändide konkursi, samuti Tudengite eurovisiooni. Tänu meie lavalise väljanägemise ja aura tõttu pole ükski publik jäänud pinki nühkima vaid marssinud tantsuplatsile ja kloppinud tolmu maha oma unarusse jäänud tvisti- või valsioskustelt.

Pool meie pundist on isehakanud muusikud ja teine pool alles omandab muusikalist haridust või on juba omandanud. Meie pundi motoks oli, on ja jääb – miski pole kindel, isegi mitte rütm. Liigub ringi ka palju legende meie keeltväänava nime kohta, aga need jäägu laval avaldamiseks.

R / 18:00 / 360 lava tasuta ala

TUFF LADY

TUFF LADY

Pärnu põline piiga DJ Tuff Lady miksib Augustiunetusel vanakooli funky-t tummise house-ga. Sekka ka häbematute feministide loomingut.

R / 20:00 / 360 lava tasuta ala

Sinise Aura Laura

Sinise Aura Laura

Hingega muusikamaailmas eluteepikkusel rännakul seigeldes saab selgeks see, et elame peeglite vahel. Kord näitaks jutkui muusika meile, mis toimub meie endi sees, teine päev aga tundub elu olevat inspiratsiooni ammutanud helide dünaamikast. Sinise Aura Laura ongi füüsiline peegel nende kahe maailma vahel. Muusikat mängides näitan kontraste ja muusika külluslikkust ning ühendan maailmamuusika elektroonikaga.

R / 19:00 / 360 lava tasuta ala

Kevin Park

Kevin Park

Kohalik seikleja kohmaka kõnnakuga. Armastab seilata žanrimerel oma eklektilise paadiga. Raadio 2 saatejuht (Parkla, Balti Jaam, Kaabel, Hingetõmme) aastast 2018. 

Andnud välja kaks albumit: “Facts” aastal 2020 ning “About Humanity” aastal 2021, kasutades varjunime Bobek.

Albumid:
Facts, About Humanity

L / 19:30 / 360 lava tasuta ala

Popsid

Popsid

Tartu Ülikooli Akadeemiline Puhkpilliorkester Popsid (asutatud 1974) on omanäoline ning oma ideid propageeriv kontsert- ja tantsuorkester. Tänaseks mängib orkestris üle viiekümne liikme ning ühtlasi tegutseb Popside Tallinna filiaal. iimastel aastatel on Popsid tublisti laiendanud oma koosseisu, repertuaari ning vormi. Pelgalt puhumise kõrvalt annavad orkestrile võimsust ning lisalusti veel basskitarr ja rütmigrupp. Vahel löövad Popsid tantsugi!

Armastame vihtlemist ja leili!

L / 22:00 / 360 lava tasuta ala

VJ Heiko Leesment

VJ Heiko Leesment

Unetutele ööpidulistele on Angaaril pakkuda tõeline tantsumaraton legendaarse videodisko näol. Muusikat peamiselt XX sajandi viimasest  kolmest kümnendist suurel ekraanil. Diskost roki ning hiphopini, indist pungini ja sekka ehk ka törts poliitiliselt ebakorrektseid artitste. Muusikavideod viivad Eestist suure lombi taha ja siis ringiga tagasi.

R / 02:30 / Unetute klubi /angaar

Unetuid artiste toetab

facebook.com/selvereesti

instagram.com/selvereesti