Uneministeerium

Uneministeerium on mõeldud nii unistele kui unetutele. Voodid, lavatsid ja võrkkiiged ootavad huvilist festivaliala keskel, et pakkuda varjupaika mürtsust ja kärtsust. Lisaks olesklemisele on võimalik Uneministeeriumis kogeda installatsioonikunsti, loenguid ja töötubasid. Ministeerium propageerib kvaliteetset puhkust ja tervislikku unerežiimi, samal ajal tervitades erksat unetust kui antidooti uimasusele ja tuimusele. Otium reficit vires!

#augustiunetus2021

Unejutud

Unejutud

Podcast / Uneministeerium

Taskuhääling lugudest, mida kindlasti pimedas ruumis, üksi ja enne magamaminekut kuulata. Eliise & Agnes räägivad paranormaalsetest kogemustest, lugudest ja müsteeriumitest. Augustiunetusel toimub taskuhäälingu “Unejutud” live-salvestamine.

Kuula podcasti varasemaid episoode: https://podcast.ee/unejutud/

L / 20:30 / Uneministeeriumi roheala

"Pillow-talk" Katrīna Dūka (LV)

"Pillow-talk" Katrīna Dūka (LV)

Installatsioon / Uneministeerium

Nii mõnigi voodi Uneministeeriumi alal on vürtsitatud kõlaritega, millest imbuvad välja Pärnu pealt kokku kogutud saladused. Sosinal lausutud mõtted, kaduma kippuvad mälestused, külanaistejutud. Läti kunstniku Katrīna Dūka installatsioon on kokku pandud koostöös pärnakatega, kellega Dūkal õnnestus kohtuda ühe kuu jooksul toimunud residentuuri vältel. Tasub kõrva teritada!

L / 18-02 / Uneministeeriumi roheala

Öine pingutus unetreener Marge Rulliga

Öine pingutus unetreener Marge Rulliga

Kehaline liikumine / Uneministeerium

Saab kaasa vehkida ja saab maha jahtuda. Legendaarne (une)treener Marge Rull teeb unetutele tuule alla ja lubab, et pärast seda liigutamist tuleb uni õige magus. Öise pingutuse ajaks võib selga tõmmata lemmikdressi, aga võib tulla kohale ka oma lemmikpidžaamas. Higistagem!

L / 23:00 / Uneministeeriumi roheala

Padjasõda - jääb ära

Padjasõda - jääb ära

Meil on kahju teatada, et Padjasõda jääb kahjuks tervisturvalisuse huvides ära. Teeme järgmisel aastal!

Pidžaamajooks - jääb ära

Pidžaamajooks - jääb ära

Armastatud pidžaamajooks lükkub terviseturvalisuse huvides järgmisesse aastasse. Aga kõik, kel uneriided armsad, saavad neid näidata ÖÖKarnevalil, mis kutsub endaga koos ellu pidžaamapeo! Toimub Laoplatsi tasulisel alal.

ÖÖKarneval ja pidžaamapidu

ÖÖKarneval ja pidžaamapidu

Pidu / laoplats

Eesti kõige värvikama drag-queen Ursula taktikepi järgi painduv tantsupidu, mis on vürtsitatud tsirkuseartistide ja veel saladuseks jäävate etteastetega. ÖÖkarneval on meeleolukas pidu Laoplatsi alal, mis eeldab maitsekat riietust, säravat energiat ja puusaknikse. Pidu algab kuu tõusmisega! Et pidžaamariiete austajad ei jääks tänavu täiesti peota, on ÖÖKarneval ühtlasi rõõmus pidžaamapidu. Päästa uneloom valla! Laoplatsi ala on piletiga ning sisenemisel küsitakse tõendit vaktsineerimise, koroonahaiguse läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta. 

L / 23:30 / Laoplats

Püüa uni kinni!

Püüa uni kinni!

Töötuba / Uneministeerium

Sirje Vahuri juhendamisel on võimalik õppida kuidas üks õige unenäopüüdja kokku käib. Töötoa pikkuseks on umbes-täpselt tund aega ja iga osaleja lahkub hea meele ja oma isikliku unenäopüüdjaga.

L / 19:00 / Uneministeeriumi roheala

Toetab

facebook.com/wendreas

instagram.com/wendre_com