Uneministeerium

Uneministeerium on mõeldud nii unistele kui unetutele. Voodid, lavatsid ja võrkkiiged ootavad huvilist festivaliala keskel, et pakkuda varjupaika mürtsust ja kärtsust. Lisaks olesklemisele on võimalik Uneministeeriumis kogeda installatsioonikunsti, loenguid ja töötubasid. Ministeerium propageerib kvaliteetset puhkust ja tervislikku unerežiimi, samal ajal tervitades erksat unetust kui antidooti uimasusele ja tuimusele. Otium reficit vires!

#augustiunetus2021

Unejutud

Unejutud

Podcast / Uneministeerium

Taskuhääling lugudest, mida kindlasti pimedas ruumis, üksi ja enne magamaminekut kuulata. Eliise & Agnes räägivad paranormaalsetest kogemustest, lugudest ja müsteeriumitest. Augustiunetusel toimub taskuhäälingu “Unejutud” live-salvestamine.

Kuula podcasti varasemaid episoode: https://podcast.ee/unejutud/

L / 20:30 / Uneministeeriumi roheala

"Pillow-talk" Katrīna Dūka (LV)

"Pillow-talk" Katrīna Dūka (LV)

Installatsioon / Uneministeerium

Nii mõnigi voodi Uneministeeriumi alal on vürtsitatud kõlaritega, millest imbuvad välja Pärnu pealt kokku kogutud saladused. Sosinal lausutud mõtted, kaduma kippuvad mälestused, külanaistejutud. Läti kunstniku Katrīna Dūka installatsioon on kokku pandud koostöös pärnakatega, kellega Dūkal õnnestus kohtuda ühe kuu jooksul toimunud residentuuri vältel. Tasub kõrva teritada!

L / 18-02 / Uneministeeriumi roheala

Öine pingutus unetreener Marge Rulliga

Öine pingutus unetreener Marge Rulliga

Kehaline liikumine / Uneministeerium

Saab kaasa vehkida ja saab maha jahtuda. Legendaarne (une)treener Marge Rull teeb unetutele tuule alla ja lubab, et pärast seda liigutamist tuleb uni õige magus. Öise pingutuse ajaks võib selga tõmmata lemmikdressi, aga võib tulla kohale ka oma lemmikpidžaamas. Higistagem!

L / 23:00 / Uneministeeriumi roheala

Padjasõda

Padjasõda

Kehaline liikumine / 360 lava ümbrus

See tuleb taas! Pidžaama selga ja padi kaasa! Me ei saa küll kindla peale väita, aga väidame siiski, et tõenäoliselt toimub Uneministeeriumis üks Eesti kõige suuremaid padjasõdu. Lendavad suled ja kõlavad atsakad!

PS! Palun võta kaasa oma padi või osta see Unekioskist, mis asub Uneministeeriumi keskel.

L / 22:00 / Uneministeeriumi roheala

Pidžaamajooks

Pidžaamajooks

Kehaline liikumine / 360 lava ümbrus

Unepesu. Start. Jooks. Finiš. Medal! Loodame, et ei jäänud miskit arusaamatuks, aga segaduste vältimiseks ütleme vaid, et see ei ole mingi spordijooks, vaid selline keskmiselt intellektuaalsem kehaharimine. Distants: 1km.

L / 20:00 / Uneministeeriumi roheala

ÖÖKarneval

ÖÖKarneval

Pidu / 360 lava

Eesti kõige värvikama drag-queen Ursula taktikepi järgi painduv tantsupidu, mis on vürtsitatud tsirkuseartistide ja veel saladuseks jäävate etteastetega. ÖÖkarneval on kesköine pidu linna keskel, mis eeldab maitsekat riietust, säravat energiat ja puusaknikse. Pidu algab kuu tõusmisega!

L / 24:00 / Festivali ala

Püüa uni kinni!

Püüa uni kinni!

Töötuba / Uneministeerium

Sirje Vahuri juhendamisel on võimalik õppida kuidas üks õige unenäopüüdja kokku käib. Töötoa pikkuseks on umbes-täpselt tund aega ja iga osaleja lahkub hea meele ja oma isikliku unenäopüüdjaga.

L / 19:00 / Uneministeeriumi roheala

Toetab

facebook.com/wendreas

instagram.com/wendre_com