Ajakava

PS. Programm täieneb jooksvalt!

REEDE, 13. AUGUST

16:00

KOHVIKUD JA DISAINITURG AVATUD

18:00

360 LAVA

POSÕ

POSÕ üllatab värskuse, nooruslikkuse ja elujõulisusega. Oma vähese tegutsemisaja jooksul on ansambel võitnud nii kooli- kui ka tudengibändide konkursi, samuti Tudengite eurovisiooni. Tänu meie lavalise väljanägemise ja aura tõttu pole ükski publik jäänud pinki nühkima vaid marssinud tantsuplatsile ja kloppinud tolmu maha oma unarusse jäänud tvisti- või valsioskustelt.
Pool meie pundist on isehakanud muusikud ja teine pool alles omandab muusikalist haridust või on juba omandanud. Meie pundi motoks oli, on ja jääb – miski pole kindel, isegi mitte rütm. Liigub ringi ka palju legende meie keeltväänava nime kohta, aga need jäägu laval avaldamiseks.

facebook.com/ansambelposo

18:00

UNEMINISTEERIUMI
ROHEALA

PÄRNU PLAADILAAT

Augustiunetuse raames toimub juba kolmas Pärnu plaadilaat, mis toob üheks õhtuks kokku melomaanid ja muidu muusikaarmastajad. Laadal on võimalik osta nii Eesti eriilmeliste plaadipoodide ja plaadifirmade helikandjaid kui ka muusikasõprade enda plaadikogu. Ühtlasi on laata esindamas Pärnu muusika lett. Lisaks helikandjatele on võimalik soetada bändide ja muusikute teisi fännitooteid märkidest särkideni.

19:00

UNEMINISTEERIUMI
ROHEALA

MUUSIKAVIKTORIIN "AUGUSTIUNETUSE ERI"

Pärnu Muusikaviktoriin teeb Augustiunetusel erikeika. Muusikaviktoriin on meelelahutuslik ja jõukohane igale muusikasõbrale. Osaleda võib nii meeskonnaga kui üksi, tulemusi arvestatakse eraldi kategooriates. Viktoriinil tuleb ära arvata muusikapala esitaja ja loo pealkiri. Võitjatele loomulikult auhinnad. Osavõtu tasu on 1 euro.

19:00

360 LAVA

SINISE AURA LAURA

Hingega muusikamaailmas eluteepikkusel rännakul seigeldes saab selgeks see, et elame peeglite vahel. Kord näitaks jutkui muusika meile, mis toimub meie endi sees, teine päev aga tundub elu olevat inspiratsiooni ammutanud helide dünaamikast. Sinise Aura Laura ongi füüsiline peegel nende kahe maailma vahel. Muusikat mängides näitan kontraste ja muusika külluslikkust ning ühendan maailmamuusika elektroonikaga.

facebook.com/SiniseAuraLaura

19:30

LAOPLATS*

MEISTERMAURI

Meistermauri on muhe Pärnu põlisasukas, räppar ja instrumentalist, kelle looming on kontrastne sulam orgaanilistest avatud kõlaga taustadest ja igapäevaelu kummalisust kirjeldavatest tekstidest.

facebook.com/meistermauri

20:00

360 LAVA

DJ TUFF LADY

Pärnu põline piiga DJ Tuff Lady miksib Augustiunetusel vanakooli funky-t tummise house-ga. Sekka ka häbematute feministide loomingut.

facebook.com/tufflady

20:30

LAOPLATS*

EiK

EiK on Eesti muusik ja luuletaja, kes seob oma loomingus emakeelsed tekstid ning alternatiivse hiphopi. Püüdes pidevalt elu lihtsustatud lühivormidesse jäädvustada, triivib EiK üha kaugemale räppmuusika seatud piiridest ning tikib oma loomingusse mõjutusi nii indiest, filmikunstist kui viimaste sajandite sürrealistidest.
Esimesed salmid kirjutas ta umbes 6-aastasena ning 2014. aastal alanud muusikukarjääri jooksul on autor andnud välja 5 plaati, teinud koostööd erinevate kodumaiste artistidega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Stig Rästa, Maris Pihlap, Sammalhabe ja Arop, esinenud nimekatel festivalidel ning soojendanud Rejjie Snow’d ja Frankie Animali. 2018 lõi EiK käed plaadifirmaga TIKS rekords, viimase alt ilmus kevadel ka EiKi paremaid palasid ning produtsent Luurel Varga taustu põimiv kogumikvinüül “TIKS 097”.

Kuula siit: soundcloud.com/eikluuletab, found.ee/EiK

facebook.com/eikluuletab/

21:00

Pärnu Muuseumi juures

MUUSA PUUSAD

Unustatud tantsude õhtu –  see on omamoodi videodisko, kus tantsuõpetaja Gerti Marus näitab ette ammuunustatud tantsusamme nagu näiteks Charleston, Sving ja Lindy-hop.

21:30

LAOPLATS*

GRAM-OF-FUN

Gram-Of-Fun on kooslus eksperimenteerimisest ja lõbutsemisest, keda žanriraamidesse pole mõtet suruda. Neist õhkub säärast vabameelsust, mida kohtab ehk lääne-euroopalikes kultuuripesades. Gram-Of-Funviib kuulaja õhtul tantsima ja pakub ka hommikul hilist hommikusööki. Sukeldudes nende loomingusse ei saa kuulaja kindel olla, kuhu ta lõpuks välja jõuab, ent säärane katsetamine ongi koosluse salanüanss. 2021.aastal osales bänd Eesti Laulu konkursil looga „Lost In A Dance“, mis muutus kiirelt fännide ja raadiote lemmiklauluks.

Gram-Of-Fun on Kristel Aaslaid, Muudu, DJ PhilGood, JaanJaago, Kostja Tsõbulevski ja Raul Ojamaa.

facebook.com/gramoffunband

22:35

LAOPLATS*

MEELIS MERI / BERT ON BEATS

Meri ja Bert On Beats on Eesti artistid, kes on teada kõikidele siinsetele elektroonilise muusika austajatele. Nende varasemat muusikat on välja andnud näiteks Defected, Mad Decent, Ovum ja Toolroom Records. Meri ja Bert On Beats andsid välja esimese ühise singli, mis ilmus Piraat plaadifirma alt. Piraadi neljas reliis annab kuulajatele aimu, et oodata on suuri asju. “Out Of My Life” on hea enesetunde reivilik hümn, kus on olemas kõik elemendid, alates legendaarsetest klaverimeloodiatest kuni rütmikombinatsioonideni välja, et saada suviseks hitiks tantsupõrandatel nii kodus kui loodetavasti ka peatselt avatavates klubides.

facebook.com/meelis.meri
facebook.com/bertonbeats

24:00

LAOPLATS*

OOPUS

OOPUS – see on tulevikufolk, milles kohtuvad torupill, sündid ja valgusshow. Bändi kolm liiget miksivad omavahel kokku eesti pärimusmuusika ning analoogsüntesaatorid ja panevad oma valgusinstallatsioonid muusikaga ühes rütmis tuksuma. OOPUS on nagu Chemical Brothersi moodi acid techno koos metsiku torupillimänguga ümber strobona sähviva püramiidi.

OOPUS on Mari Meentalo (laul, eesti torupill, flööt, hulusi, viled, parmupill, luuper), Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid, live helindamine), Aleksander Sprohgis (valgus, visuaalid, installatsioonid) ja Kerttu Kruusla (foto, illustratsioonid).

www.oopus.ee

01:00

ANGAAR*

UNETUTE KLUBI

LAUPÄEV, 14. AUGUST

16:30 / 19:00

SILLA ALL
KESKLINNA POOLSES OTSAS

Siplase tuur: HAIGUTAMA AJAVAD SISSEVAATED PÄRNU KULTUURIELLU

Andres Siplane, sünnilt pärnakas ja hingelt linnauurija viib huvilised 1,5 tunniks teistmoodi tuurile. Algus silla all kesklinna poolses otsas. Kestab 1,5 tundi. Pilet 7 EUR.

18:00 – 02:00

UNEMINISTEERIUMI
ROHEALA

"PILLOW-TALK" KATRĪNA DŪKA (LV)

Nii mõnigi voodi Uneministeeriumi alal on vürtsitatud kõlaritega, millest imbuvad välja Pärnu pealt kokku kogutud saladused. Sosinal lausutud mõtted, kaduda tahtvad mälestused, külanaistejutud. Läti kunstniku Katrīna Dūka installatsioon on kokku pandud koostöös pärnakatega kellega Dūkal õnnestus kohtuda ühe kuu jooksul toimunud residentuuri vältel. Tasub kõrva teritada!

18:00 – 18:20

JÕE PEAL

JÕEKOREOGRAAFIA "ÜHINEMINE"

Vaatemänguline avaõhu koreograafia “Ühinemine” toob Pärnu jõele kokku erinevad inimesed, huvid, unistused ja püüdlused. Jõel liiguvad koos Pärnu kalurid, veesportlased, rahvatantsuansambel Tuurit-Tuurit ja puhkpilliorkester Popsid. Oodata on üllatusi.

18:15 / 19:15

20:15 / 21:15

FESTIVALI ALA

"UMBES 6.42" LINNAINSTALLATSIOON

Materjal – taju – leitud ruum – juhus.

„Umbes 6.42“ on mini-lavastus, mis pöörab tähelepanu leitud ruumile, milles ta aset leiab. Tantsijad taltsutavad materjali, pannes selle tantsima. Keskkonnast tingitud juhus loob tingimused tähenduste loomiseks ning tähelepanu olukorra tajumiseks.

Etenduse parema kogemuse saamiseks võta kaasa nutitelefon ning kõrvaklapid.

Etendajad:
Karolin Tamm
Anni Zupping

Lavastaja:
Karoline Suhhov

18:30

360 LAVA

DJ EDUARDOVITS
Eduardovits on üks kolmandik tüdrukute DJ-triost Pussy Power, kes ka heal meelel iseseisvalt oma muusikamaitsel teisi võluda laseb. Vanakool, elektroonika, chill ja dnb saavad kokku ja tuletavad end meelde. Eduardovitsi on saanud teiste hulgas saanud kuulda nii Mona Hoovisaundidel, Silueti moepoe suvistel modelliüritustel kui ka kultuuriklubi Templi seinte vahel.

19:00

UNEMINISTEERIUMI
ROHEALA

PÜÜA UNI KINNI! UNENÄOPÜÜDJATE TÖÖTUBA

Sirje Vahuri juhendamisel on võimalik õppida kuidas üks õige unenäopüüdja kokku käib. Töötoa pikkuseks on umbes-täpselt tund aega ja iga osaleja lahkub hea meele ja oma isikliku unenäopüüdjaga.

19:30

360 LAVA

DJ KEVIN PARK
Kohalik seikleja kohmaka kõnnakuga. Armastab seilata žanrimerel oma eklektilise paadiga. Raadio 2 saatejuht (Parkla, Balti Jaam, Kaabel, Hingetõmme) aastast 2018.
Andnud välja kaks albumit: “Facts” aastal 2020 ning “About Humanity” aastal 2021, kasutades varjunime Bobek.

ALBUMID: Facts, About Humanity

facebook.com/kevin.park.54

20:00

UNEMINISTEERIUMI
ROHEALA

PIDŽAAMAJOOKS

Unepesu. Start. Jooks. Finiš. Medal! Loodame, et ei jäänud miskit arusaamatuks, aga segaduste vältimiseks ütleme vaid, et see ei ole mingi spordijooks vaid selline keskmiselt intellektuaalsem kehaharimine. Distants: 1km

20:00

LAOPLATS*

MULTIFUNK

Multifunk on Pärnust pärit meestest koosnev kollektiiv, mis tegutseb kolmandat aastat. Mängitakse funky jazzi klassikasse kuuluvat instrumentaalmuusikat, sekka ka bluusi ja ühtteist muudki.

Kuula ja vaata neid  Youtube’st
facebook.com/MultifunkParnu

20:30

UNEMINISTEERIUMI
ROHEALA

PODCAST "UNEJUTUD" LIVE SALVESTUS

Podcast lugudest, mida kindlasti pimedas ruumis, üksi ja enne magama minekut kuulata. Eliise & Agnes räägivad paranormaalsetest kogemustest, lugudest ja müsteeriumitest. “Augustiunetusel” toimub taskuhäälingu “Unejutud” live-lindistamine.

Kuula podcasti varasemaid episoode: podcast.ee/unejutud/

21:00

LAOPLATS*

THE BOONDOCKS

The Boondocks on 2012. aastal Pärnus asutatud indie-rock bänd, kelle kollektsiooni kuulub 3 täispikka albumit (“USB” – 2014, “Thriller” – 2016, “How to Build A Love Bomb” – 2018). Inspireeritud briti kitarripopist, post-punkist ja varajasest R’n’B-st on ansambli muusikat kirjeldatud mitmekihilise ja nüansirikkana. Lisaks on bänd silma paistnud neile omanäolise positiivse helikeele ning sügava lüürika sidumisega. Flirtides vanakooli rock’n’rolliga kogu selles mitmekesisuses ja rikkuses on The Boondocks pälvinud tähelepanu nii kuulajatelt kui kriitikutelt. 2017. aastal hinnati bänd Tallinn Music Week-il publiku lemmik artistiks ja 2016. aastal pälvis ansambel Raadio 2 Aastahiti galal Aasta Uue Tulija tiitli ning 2018. aastal albumiga “How To Build A Love Bomb” Aasta Albumi.

www.facebook.com/TheBoondocksBand

22:00

LAOPLATS*

DND

DND on Tartu rockbänd, kes on koos tegutsenud juba pea 20 aastat ja siinsele publikule ilmselt pikemat tutvustamist ei vaja. Bändi viimane album „Kesköine“ ” ilmus 2020 sügisel ja on ansambli kolmas eestikeelne plaat. Värske albumi näol on tegemist bändiliikmete endi arvates nende kõige tugevama materjaliga seni. Seda nii lugude kvaliteedilt kui ka helipildilt. Vaatamata sellele, et k6ik esitluskontserdid covidi t6ttu ära jäid on viimane album müünud paremini kui ükski nende varasem album seni. Käbliku Beer Camp festival on bändile üle pika aja esimene avalik ülesastumine ja seda hetke on oodanud väga pikalt nii bänd ise kui ka nende ustavad fännid. Esmakordselt tulevad esitlusele ka lood viimaselt plaadilt. On, mida oodata!

facebook.com/deadnextdoor

22:00

UNEMINISTEERIUMI
ROHEALA

PADJASÕDA

See tuleb taas! Pidžaama selga ja padi kaasa! Me ei saa küll kindla peale väita, aga väidame siiski, et tõenäoliselt toimub Uneministeeriumis üks Eesti kõige suuremaid padjasõdu. Lendavad suled ja kõlavad atsakad! 

22:00

360 LAVA

POPSID

Tartu Ülikooli Akadeemiline Puhkpilliorkester Popsid (asutatud 1974) on omanäoline ning oma ideid propageeriv kontsert- ja tantsuorkester. Tänaseks mängib orkestris üle viiekümne liikme ning ühtlasi tegutseb Popside Tallinna filiaal. iimastel aastatel on Popsid tublisti laiendanud oma koosseisu, repertuaari ning vormi. Pelgalt puhumise kõrvalt annavad orkestrile võimsust ning lisalusti veel basskitarr ja rütmigrupp. Vahel löövad Popsid tantsugi!

Armastame vihtlemist ja leili!

Lisainfo: www.popsid.com

23:00

LAOPLATS*

FUNK EMBASSY FT. STEPS TO SYNAPSE

Estonian Funk Embassy tutvustab bassirohket heatujumuusikat vana kooli inspireerijatest tänapäeva avangardini. Saatkonna missiooni edendada funk-soul-disko skeenet täidavad Raadio 2 saates Henrik Ehte ja Roman Vjazemski.
Lisaks raadios tekitavatele võngetele on saatkonna maja bändid Lexsoul Dancemachine, Rita Ray, Ashilevi, Diskofon, Estrada Orchestra, Doktor Normal jt. Ning terve plejaad suursuguseid funkysid DJ’sid.
Augustiunetusel kaasab saatkonna juht DJ Henrik Ehte puldi taha Pärnu omad parimad pojad ja tütred ansamblist Steps to Synapse.

facebook.com/estonianfunkembassy
facebook.com/steps2synapse

23:00

UNEMINISTEERIUMI
ROHEALA

ÖINE VIRGUTUS MARGE RULLIGA
Saab kaasa vehkida ja saab maha jahtuda. Legendaarne (une)treener Marge Rull teeb unetutele tuule alla ja lubab, et pärast seda liigutamist tuleb uni õige magus. Öise pingutuse ajaks võib selga tõmmata lemmikdressi, aga võib tulla kohale ka oma lemmikpidžaamas. Higistagem!

24:00

FESTIVALI ALA

ÖÖKARNEVAL

Eesti kõige värvikama drag-queen Ursula taktikepi järgi painduv tantsupidu, mis on vürtsitatud tsirkuseartistide ja veel saladuseks jäävate etteastetega. ÖÖkarneval on kesköine pidu linna keskel, mis eeldab maitsekat riietust, säravat energiat ja puusaknikse. Pidu algab kuu tõusmisega!

01:00

ANGAAR*

UNETUTE KLUBI

PS. Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi.

* Laoplatsi ja angaari kontserditele on sissepääs tasuline, soeta festivalipass siit.

PÜHAPÄEV, 15. AUGUST

Festivalijärgne mõnus tiksumine pere ja kogukonnaga. Pea muhedat piknikku Pärnu jõe kallastel ja naudi festivali järelhõngu, saatjaks sume suvesurin ja hea muusika.