Festivalist

Augustiunetus  – mõtteviis, kulgemine ja elamus, mis avab meelt ja ruumi.

Festival Augustiunetus sai alguse 2010. aastal, mil käputäis Pärnuga seotud entusiaste ühendasid oma ideed ja energiad eesmärgiga luua suve pikendav ja kultuuri õhutav sündmus. Kes kord on Augustiunetuse hõngu sisse hinganud, see teab, mis on see miski, mis teeb augustiõhtud unetuks. Rääkimata kõikidest nendest Augustiunetusest inspiratsiooni saanud väiksematest kogukonnaüritustest ja tänavafestivalidest, mis Pärnut rikastavad.

RUUMILOOJA
Augustiunetus avastab ja paneb teistmoodi elama Pärnu linna erinevad tänavad ja piirkonnad. Algusaastatel toimetasime Supeluse tänaval ja Rannapargis, hiljem panime uuesti tuksuma Pärnu vanalinna eesotsas Kuninga tänavaga. Festivalist sai innustust uus tava ning linn otsustaski mõlemad tänavad suvel edaspidi vaid jalakäijatele loovutada. Festival otsib aga linnaruumis uusi põnevaid paiku, mis senisest rohkem tähelapanu väärivad.

JÕGI
Pärast kaheaastast loomepausi naasis Augustiunetus 2021. aastal ja lõi uutmoodi koosolemist Pärnu jõe mõnevõrra unehõlma vajunud kallastel. Ka tänavu jätkame selle piirkonna avastamist, sest Pärnu ei tähenda vaid merd ja randa. Elavdame kaunist jõepromenaadi Pärnu kesklinnas jõe ääres ning ühendame sellega Pärnu Muuseumi, Kontserdimaja, Pärnu Keskuse ja Port Arturi kultuuri- ja kaubanduskvartali.

ERGAS KULGEMINE
Augustiunetus on mõtete ärksus ja avastamise rõõm. See on armastusse peidetud valu ja soov midagi ära teha. Augustiunetus on mõtteviis, mis teeb ruumi keskkonnale, elamusele, muusikale ja produktiivsele mitte millegi tegemisele. Tänavuse festivali läbiv teema on UNENÄOD. Fantaasia ja praktilisus ühes lauses ja öös.

LOO
Augustiunetust korraldavad MTÜ Kastan Taskus, reipad linlased, sõbrad ja sugulased. Taipasid õigesti, ka sina oled kaaslooja.

HEA UUDIS
On see, et tänavu festivalipiletit ei ole! Mõned elamused on küll kohapealse üksikpiletiga, ent enamus üritusi linnaruumis ja meie põhiprogramm, sh kontserdid on TASUTA. Hurraa ju!