Festivalist

Uuenenud ja värske Augustiunetus naaseb tänavu kaheaastaselt loomepuhkuselt ning laotab oma ainulaadse atmosfääri Pärnu jõe kallastele.

Festival “Augustiunetus – kunstide öö” sai alguse 2010. aastal, mil käputäis Pärnuga seotud entusiaste ühendasid oma ideed ja energiad eesmärgiga luua suve pikendav ja kultuuri õhutav sündmus. Lisaks sellele olid fookuses ka siinsed kohalikud inimesed, kes on juba harjunud oma armsat kodulinnakest suvel nii paljude väliskülalistega jagama. Seetõttu võtsime meie südame rindu ja sulgesime lahke linnavalitsuse loal autostunud Supeluse tänava – legendaarse Pärnu rannani kulgeva allee.

Kui esimesel aastal pidi festivali külastajaid julgustama seda autovaba luksust kasutama, siis nüüdseks on harjutud, et Supeluse tänav suvel tõeliselt kihama lööb.

2017. aastal asustas Augustiunetuse festival samal moel vanalinna, hõivates Kuninga tänava koos selle sõsartänavatega ning pannes Pärnu linna südame sellega uuesti tuksuma. Seda vähemalt kord aastas, mil kõnniteid ääristavad kauplejad ja üheõhtukohvikud, tänavanurkadel musitseerivad tänavamuusikud ja esinevad tänavateatrid, puude küljes eksponeeritakse kunsti ja põõsaste vahel uuritakse putukaid – kõikjal on tunda sumedat suvelõpu hõngu.

Kes on seda kord sisse hinganud, see teab, mis on Augustiunetus. Augustiunetusest said inspiratsiooni mitmed väiksemad kogukonnaüritused ja tänavafestivalid, mis Pärnut rikastavad.

  • 2010. aastal tunnustati Augustiunetust Pärnu parima kultuuriürituse tiitliga.
  • 2011., 2012. ja 2013. aastal aga Kuldse Oaasi meeldejäävaima kultuurisündmuse nimetusega.
  • Festival kasvas iga aastaga nii osalejate kui ka külastajate arvu poolest, küündides viimasel 2018. aastal ligi 20 000 inimeseni.