Festivalist

Augustiunetus  – mõtteviis, kulgemine ja elamus, mis avas meelt ja ruumi.

Festival Augustiunetus sai alguse 2010. aastal, mil käputäis Pärnuga seotud entusiaste ühendasid oma ideed ja energiad eesmärgiga luua suve pikendav ja kultuuri õhutav sündmus. Kes kord on Augustiunetuse hõngu sisse hinganud, see teab, mis on see miski, mis teeb augustiõhtud unetuks. Rääkimata kõikidest nendest Augustiunetusest inspiratsiooni saanud väiksematest kogukonnaüritustest ja tänavafestivalidest, mis Pärnut rikastavad.

RUUMILOOJA
Augustiunetus avastas ja pani teistmoodi elama Pärnu linna erinevad tänavad ja piirkonnad. Algusaastatel toimetasime Supeluse tänaval ja Rannapargis, hiljem panime uuesti tuksuma Pärnu vanalinna eesotsas Kuninga tänavaga. Festivalist sai innustust uus tava ning linn otsustaski mõlemad tänavad suvel edaspidi vaid jalakäijatele loovutada. Festival otsis aga linnaruumis uusi põnevaid paiku, mis senisest rohkem tähelepanu väärivad.

JÕGI
Pärast kaheaastast loomepausi naasis Augustiunetus 2021. aastal ja lõi uutmoodi koosolemist Pärnu jõe mõnevõrra unehõlma vajunud kallastel. Ka 2022 jätkati selle piirkonna avastamist, sest Pärnu ei tähenda vaid merd ja randa. Elavdasime kaunist jõepromenaadi Pärnu kesklinnas jõe ääres ning ühendasime sellega Pärnu Muuseumi, Kontserdimaja, Pärnu Keskuse ja Port Arturi kultuuri- ja kaubanduskvartali.

ERGAS KULGEMINE
Augustiunetus on mõtete ärksus ja avastamise rõõm. See on armastusse peidetud valu ja soov midagi ära teha. Augustiunetus on mõtteviis, mis teeb ruumi keskkonnale, elamusele, muusikale ja produktiivsele mitte millegi tegemisele.

Augustiunetust korraldasid MTÜ Kastan Taskus, reipad linlased, sõbrad ja sugulased. Taipasid õigesti, ka sina olid kaaslooja!