Elamused

Millest koosneb elamus? Emotsioonist, mida ei saa purki panna? Hetkedest, mida ei saa pildile püüda? Või hoopis ühisest jagatud ruumist, ajast ja kohast, mis kuulub ainult meile? Augustiunetus on elamus elamuse sees. Siin on midagi nii sinu, tema kui ka meie jaoks. Allpool on välja toodud väljavõte nendest elamustest, mida saab ette planeerida. Elamustest, mis on sündinud kellegi vastupandamatust soovist jagada oma maailma teistega. Aga Augustiunetus aitab sul ka ise elamusi luua. Selliseid, mis sünnivad ilma ette hoiatamata ja jäävad sinuga veel pikaks ajaks… Selleks pole vaja muud, kui lihtsalt kohale tulla.

#augustiunetus2021

Ühinemine

Ühinemine

Vabaõhukoreograafia / Pärnu jõel

Vaatemänguline vabaõhukoreograafia “Ühinemine” Pärnu jõel toob kokku erinevad inimesed, huvid, unistused ja püüdlused Jõgi on ühtaegu nii eraldaja kui ka ühendaja. Lavastaja Barbara Lehtna sõnul on viimane olulisem. Jõel liiguvad üheskoos Pärnu kalurid, veesportlased, rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit ja puhkpilliorkester Popsid. Oodata on üllatusi.

L / 18:00 / Jõe peal

„Umbes 6.42“

„Umbes 6.42“

Lavastus / Linnaruum

Materjal – taju – leitud ruum – juhus.

„Umbes 6.42“ on mini-lavastus, mis pöörab tähelepanu leitud ruumile, milles see aset leiab. Tantsijad taltsutavad materjali, pannes ta tantsima. Keskkonnast tingitud juhus loob tingimused tähenduste loomiseks ning tähelepanu olukorra tajumiseks. 

Etenduse parema kogemuse saamiseks võta kaasa nutitelefon ning kõrvaklapid.

Etendajad:
Karolin Tamm
Anni Zupping

Lavastaja:
Karoline Suhhov

L / 18:15, 19:15, 20:15, 21:15 / Festivali ala

Aleksey Smolov

Aleksey Smolov

Aleksei Smolov on Läti kaasaegse tsirkuse artist ja treener. Võistluskunstide taustaga Aleksei jaoks on just cyr-ratas olnud miski, millega avastada nii oma sisemist kui ka välist maailma.
Läbi tsirkusenumbrite, akrobaatikatrikkide ja tantsu viib Aleksei oma vaataja võimsale, aga sensuaalsele, mängulisele, ent hüpnotiseerivale teekonnale eimillestki kuhugi ja tagasi. ÖÖKarneval laotab end laiali Laoplatsi alal. Sissepääs festivali piletiga.

L / 23:30 / ÖÖKarneval ja pidžaamapidu /Laoplats

Fire Show Studio

Fire Show Studio

Fire Show Studio on kamp tuld armastavaid inimesi Lätist. Tuli liidab neid inimestena ja üheskoos loovad nad uskumatuid ja unustamatuid elamusi. Ilutulestik, sädemerattad ja tulega žongleerimine on vaid väike osa nende imelisest tuleetendusest. ÖÖKarneval laotab end lahti Laoplatsi alal.

  L / 23:30/ ÖÖKarneval ja pidžaamapidu/ Laoplats

Pärnu Plaadilaat

Pärnu Plaadilaat

Augustiunetuse raames toimub juba kolmas Pärnu plaadilaat, mis toob üheks õhtuks kokku melomaanid ja muidu muusikaarmastajad. Laadal on võimalik osta nii Eesti eriilmeliste plaadipoodide ja plaadifirmade helikandjaid kui ka muusikasõprade enda plaadikogu. Ühtlasi on laata esindamas Pärnu muusika lett. Lisaks helikandjatele on võimalik soetada bändide ja muusikute teisi fännitooteid märkidest särkideni.

R / 18:00 / Uneministeeriumi roheala

Muusikaviktoriin "Augustiunetuse eri"

Muusikaviktoriin "Augustiunetuse eri"

Pärnu Muusikaviktoriin teeb Augustiunetusel erikeika. Muusikaviktoriin on meelelahutuslik ja jõukohane igale muusikasõbrale. Osaleda võib nii meeskonnaga kui üksi, tulemusi arvestatakse eraldi kategooriates. Viktoriinil tuleb ära arvata muusikapala esitaja ja loo pealkiri. Võitjatele loomulikult auhinnad. Osavõtu tasu on 1 euro.

R / 19:00 / Uneministeeriumi roheala

Pärnu Muuseum

Pärnu Muuseum

Tähelepanu kõik eriliste elamuste otsijad! Pärnu Muuseum pakub Augustiunetuse ajaks ainulaadset ja sisukat programmi igas vanuses huvilistele. Nii kontsentreeritult kui sel nädalavahetusel juba elamusi ei leia. Võid rännata koos giidiga üle päris- ja ajajõe, et otsida kadunud aegu, meenutada unustatud lauakombeid või viisakust, õppida unustatud tantsusamme või hoopis kogeda, kui unustamatu on Pärnu kuurorti ajalugu.

Kogu kavaga saad tutvuda siin:
parnumuuseum.ee/augustiunetus

  1. ja 14. augustil oleme avatud 10:00 – 00:00

R – L / 10:00 – 00:00 / Pärnu Muuseumis