Millist muusikat kuuleb Augustiunetusel?

Jul 8, 2021

Kontserdipausidele leevendust pakkuva Augustiunetuse muusikaprogrammi on aidanud koostada Kultuuriklubi Tempel juht Andres Tölpkelle sõnul on Pärnu muusikaskeene mitmekesine ja rikkalik ning suvepealinnale omaselt seguneb see heatujulise ja tantsulise meeleoluga. Pärnakate ette astuvad kriitikute poolt armastatud Gram Of Fun, Eesti funk muusika suursaadikud Funk Embassy’st koos Steps to Synapse muusikutega ning pärnakate endi Multifunkkellele sekundeerib plejaad Pärnu plaadikeerutajaid. Tõsisema elektroonilise elamuse toob publikuni veel vähetuntud, kuid absoluutne tulevikutegija OOPUS, mis seob endas Eesti pärimuse ning Euroopa klubikultuurist mõjutatud tummise tehno, millele eelneb Inglismaa edetabelites kõrgeid kohti hoidev DJ Meri ning Bert On Beats.

Arvestama peab ka Pärnule omase alternatiivmuusika liikumisega, sest on ju linna võrreldud näiteks Manchesteriga, kust on üles kerkinud mitmed maailma indie- ja alternatiivrokk bändid. Rokkmuusika fännid leiavad lavalt ansamblid DND ja värske materjaliga parimad pojad ansamblist The Boondocks.

Augustiunetus on alati uskunud ka uude muusikasse ning tänavused pärlid on kriitikute poolt väga hästi vastu võetud luulelised hip-hop artistid EiK ning Meistermauri, kelle lüürika ja muusika toovad kuulajateni sügavuse, mida sumedal augustiõhtul nautida. Oma panuse Pärnu folgisõpradele annab noor ja tegus ansambel POSÕ. Ööhakul avab end Unetute Klubi, kus DJd rõõmustavad nii hiliseid magamaminejaid kui varaseid ärkajaid.

Muusikagurmaane rõõmustab kindlasti Pärnu Plaadilaat ja muusikaviktoriin “Augustiunetuse eri”.